Case studies wynajmu i sprzedaży mieszkań oraz licytacji komorniczych

Wynajem mieszkania na parterze przy ulicy Mazurskiej w Kielcach – Case #3

Wynajem mieszkania na parterze przy ulicy Mazurskiej w Kielcach – Case #3

Tym razem post będzie krótki, prosty i na temat. Tytułowe mieszkania składa się z dwóch pokoi. Salonu z ciemnym aneksem kuchennym oraz sypialni. Nieruchomość ma 37 m² i znajduje się na parterze bloku przy ulicy Mazurskiej na kieleckim osiedlu KSM.

W mieszkaniu przeprowadzony był kapitalny remont w 2008 roku. Zabudowa kuchni i meble w pokoju mają prawie 10 lat, ale według mnie wyglądają bardzo dobrze. Lodówka jest młodsza, a płyta grzewcza została zakupiona nowa przed wynajęciem mieszkania – poprzednia, gazowa nadawała się już do wymiany. W salonie zostały pomalowane ściany na biało, aby rozjaśnić pomieszczenie, ponieważ mieszkanie jest słabo oświetlane z powodu wysokich drzew za oknami.

Sypialnia także została odmalowana na jasny kolor – żółty, a wszystkie meble zostały wymienione na nowe dla najemców. Na zdjęciu nie ma jeszcze łóżka – metalowego – taki był wybór najemców.

Łazienka – to po niej chyba najbardziej widać, że generalny remont ma już 10 lat. 🙂

Przedpokój tak jak i reszta mieszkania został odmalowany na jasny kolor – szary. Niewątpliwym plusem jest przestronna szafa w zabudowie pozwalająca ukryć liczniki i maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

A teraz dla tych, którzy dotarli do końca to co najważniejsze – mięso postu – cyferki! Mieszkanie warte jest według rzeczoznawcy 155 000 zł (dlaczego robiłem wycenę tego mieszkania? Dowiecie się w jednym z najbliższych postów). Czynsz do spółdzielni to około 330 zł dla dwóch osób zameldowanych.

Ogłoszenie o najmie wystawiłem za kwotę 1050 zł odstępnego na początku października. Na otodom szybko osiągnęło prawie 3000 wyświetleń, więc nie było problemem z zainteresowaniem oraz telefonami. Mieszkanie ostatecznie zostało wynajęte dwójce rodzeństwa spoza Kielc za kwotę 1000 zł miesięcznie.

Jak łatwo policzyć potencjalne ROI to około 7,7% co wcale nie jest wielkim wynikiem w przypadku nieruchomości. Jednakże w tym przypadku nie to było najważniejsze. 🙂